Šolska svetovalna služba (ŠSS)

Nina Štefanec, univ. dipl. pedagoginja

Marina Vidmar, univ. dipl. psihologinja

Telefon: 01 292 76 24

E-pošta: nina.stefanec@osfrslj.si

marina.vidmar@osfrslj.si

Uradne ure: Nina Štefanec: ponedeljek, torek, sreda, petek: 8.30 – 10.00  ter  četrtek: 16.00 – 17.30

Marina Vidmar: ponedeljek, sreda in četrtek: 8.30 – 10.00

oz. po predhodni najavi preko e-pošte ali telefona.

Svetovalna služba v šoli pomaga in sodeluje z osnovnim namenom, da bi bili vsi posamezni udeleženci v šoli in vzgojno-izobraževalni ustanovi kot celota čim bolj uspešni pri uresničevanju temeljnega izobraževalnega in tudi vseh drugih sistemsko zastavljenih splošnih in posebnih vzgojno-izobraževalnih ciljev. Opravlja interdisciplinarno zasnovano strokovno delo v šoli za šolo. Njena temeljna naloga je, da se na podlagi svojega posebnega strokovnega znanja preko svetovalnega odnosa in na strokovno avtonomni način vključuje v kompleksno reševanje pedagoških, psiholoških in socialnih vprašanj vzgojno-izobraževalnega dela šole s tem, da pomaga in sodeluje z vsemi udeleženci v šoli in po potrebi tudi z ustreznimi zunanjimi ustanovami. Svetovalna služba je strokovni sodelavec v šoli, ne pa strokovni servis šole za šolo. Temeljni vzgojno-izobraževalni cilj šole ter v tem okviru tudi temeljni cilj svetovalne službe v šoli je optimalni razvoj otroka ne glede na spol, socialno in kulturno poreklo, veroizpoved, narodno pripadnost ter telesno in duševno konstitucijo.

OSNOVNA NAČELA SVETOVANJA