Mediacija

ŠOLSKA MEDIACIJA

Na šoli imajo učenci, učitelji ali starši možnost izbire mediacije kot načina reševanja različnih vrst konfliktov: učenec – učenec, učenec – učitelj, starši – učitelj … Do sedaj smo pomagali že kar nekaj medvrstniškim težavam in jih uspešno razrešili.

V vsakdanjem življenju smo obkroženi z različnimi konflikti, manjšimi ali večjimi. Od tega, kako se bomo na njih odzvali, pa so odvisne posledice teh konfliktov. Neobvladani konflikti so lahko tako vzrok nasilja, ki ga v zadnjem času opažamo v povečani meri na šolah in izven njih. Prispevajo pa tudi k drugim motnjam. Po drugi strani, pa lahko poznavanje zakonitosti konfliktov bistveno pripomore k boljšim in kakovostnejšim odnosom, k razumevanju drugačnosti in tako tudi strpnosti do drugače mislečih.