UNESCO

Šolsko leto 2023/24 je že naše PETNAJSTO LETO aktivnega sodelovanja pri UNESCO-vih projektih.

Na seji programskega sveta UNESCO ASP mreže, dne 15. 4. 2015, smo dobili potrjeno nacionalno članstvo v UNESCO ASP mrežo.

Leta 2021 smo praznovali 75-letnico obstoja UNESCO organizacije.

Ustanovljena je bila 1946. leta v Londonu za razvoj intelektualne in moralne podpore človeštvu kot osnova za dolgotrajen in obstojen mir v svetu. Na začetku je organizacija pomagala obnavljati šole, knjižnice in muzeje, ki so bili uničeni v 2. svetovni vojni. Bila je intelektualni forum za izmenjavo idej in znanstvenih dognanj. Ker se ji je po letu 1950 pridružilo več neodvisnih držav, je usmerila svoje moči na področje enakih možnosti izobraževanja za vse otroke in na področje opismenjevanja, ki še danes ostaja eden glavnih problemov. Kasneje so svoje delovanje razširi na še več področij kot je okoljevarstvo in ostala vsečloveška vprašanja. Še več informacij o tem najdete na TEJ povezavi.

PROJEKTI PRI KATERIH SODELUJEMO: