Ministrica za izobraževanje, znanost in šport je sprejela Sklep o ukrepih za nemoteno opravljanje vzgojno-izobraževalnega dela v osnovnih šolah v šolskem letu 2020/2021.

Sklep določa, da se spremeni šolski koledar za šolsko leto 2020/2021 in način ter število ocenjevanj pri posameznem predmetu.

Vzgojno-izobraževalno delo se bo izvedlo v enem ocenjevalnem obdobju, to je od 1. 9. 2020 do 24. 6. 2021 in za učence 9. razreda od 1. 9. do 15. 6. 2021. S sklepom je določeno, da se pri predmetih, za katere sta po predmetniku določeni največ dve uri tedensko, znanje oceni najmanj dvakrat v šolskem letu. Pri predmetih, za katere predmetnik določa tri ali več ur tedensko, se znanje učencev oceni najmanj trikrat. Pri tem velja, da vse ocene ne smejo biti pridobljene le pisno.