Spoštovani starši,  vabimo vas, da vpišete svojega otroka v 1. razred osnovne šole.

Vpis bo potekal v OŠ Franca Rozmana Staneta, Prušnikova ulica 85, Ljubljana – Šentvid in sicer:

od torka, 14. februarja 2023

do petka, 17. februarja 2023

od 8.00 do 12.00 in od 16.00 do 19.00.

Želeni termin za vpis si boste lahko izbrali na spodnjih povezavah. Povezave bodo aktivne od 2. 2. do 12. 2. 2023.

Termini (povezave):

V skladu z Zakonom o OŠ starši vpisujete v 1. razred otroke, ki bodo  v  koledarskem letu 2023 dopolnili 6 let (rojeni od 1. 1.  do 31. 12. 2017).

Starši vpišete otroka v osnovno šolo, kjer ima stalno ali začasno prebivališče.

V primeru, če starši želite, da vaš otrok obiskuje drugo šolo (v drugem šolskem okolišu), a otrok spada v šolski okoliš OŠ Franca Rozmana Staneta, je pomembno, da:

• vpišete otroka pri nas,
  • na izbrano šolo naslovite pisno vlogo, v kateri navedite razloge za prešolanje.

O soglasju k prepisu se medsebojno dogovorita matična šola in šola, kamor želite vpisati otroka.

V primeru, da ste starši, vzgojiteljice ali zdravstvena služba mnenja, da je otrokova zrelost za vstop v šolo pomanjkljiva, napišete prošnjo za odložitev šolanja, ki jo podpišeta oba starša. Otrokovo pripravljenost za vstop v šolo ugotavlja komisija, ki jo določi ravnatelj.

Prosimo vas, da na vpis prinesete na vpogled otrokov osebni dokument ali rojstni list.

Starše, ki nimajo skupnega bivališča, prosimo, da prinesete soglasje, da se strinjate z vpisom vašega otroka v 1. razred na našo šolo.

Lepo vas pozdravljamo!