Tako kot otroka naučimo varno hoditi po cesti, ga moramo naučiti tudi varne uporabe interneta. To učenje pa se začne tisti trenutek, ko mu prvič izročimo v roke napravo, ki omogoča dostop do interneta, in traja, dokler ni otrok toliko vešč varne uporabe, da zna sam prepoznati tveganja in se pred njimi tudi zaščititi.

Zato so pri Safe.si izdelali zelo uporaben priročnik za starše, ki si ga lahko prenesete na spodnji povezavi ali pa na njihovi spletni strani.

V priročniku je mogoče dobiti nasvete, katera tveganja prežijo na otroke na internetu, kako jih prepoznamo in kako otroke naučimo, da jih bodo znali prepoznati in se jim ogniti. Vsebinska področja:

• odnos otroka do naprav z zasloni,
  • vloga staršev pri uporabi naprav z zasloni,
  • zaščita naprav,
  • družabna omrežja in aplikacije za sporočanje,
  • varovanje zasebnosti,
  • tvegana vedenja,
  • spletno nasilje
  • starševski nadzor in filtri vsebin,
  • neprimerne, škodljive in nezakonite vsebine,
  • prekomerna raba in zasvojenost,
  • pametne igrače in ure,