Za nami je šolsko tekmovanje ACM Bober 2021/2022. Letos je tekmovalo več kot 24800 tekmovalcev.

Na naši šoli je letos tekmovalo 124 učencev in učenk od 2. do 9. razreda.
Osvojili so kar 60 bronastih priznanj na državni ravni. Dobitniki priznanj so našteti v priponki na dnu obvestila.

Upamo, da so tudi letos Bobri z raznolikimi nalogami popestrili dneve tekmovalcem. Da bi izvedeli, kaj so imeli bobri v mislih ob sestavljanju nalog, so organizatorji pripravili knjižico z rešitvami.

Meje za uvrstitev na državno tekmovanje so naslednje:

• razred – 12 točk in več,
  • razred – 13 točk in več,
  • razred – 14 točk in več.

Meje za podelitev bronastih priznanj na državni ravni so:

• v 2. razredu 5 točk,
  • v 3. razredu 5 točk,
  • v 4. razredu 5 točke,
  • v 5. razredu 6 točk,
  • v 6. razredu 9 točk,
  • v 7. razredu 10 točk,
  • v 8. razredu 9 točk,
  • v 9. razredu 10 točk,

Poleg tekmovalcev, ki so dosegli več ali enako kot zgoraj navedeno število točk, dobijo bronasta priznanja tudi vsi tisti, ki so se na šoli uvrstili v zgornjo 1/3 tekmovalcev in hkrati dosegli vsaj polovico možnih točk.

Seznam dobitnikov bronastih priznanj (priponka).

Vsem tekmovalcem čestitamo za pokazano znanje! Se vidimo prihodnje leto.

Mentor: Simon Kurinčič