Javni štipendijski, razvojni, invalidski in preživninski sklad Republike Slovenije je 30. 1. 2018 objavil Javni razpis za dodelitev štipendij za deficitarne poklice za šolsko leto 2018/2019 .

Cilj je zagotavljanje ustreznega kadra na trgu dela glede na povpraševanje delodajalcev, spodbujanje vpisa na vrste in področja izobraževanja, ki pospešujejo gospodarski razvoj in izboljšujejo zaposljivost ali zanj ni dovolj zanimanja ter promocija poklicnega in strokovnega izobraževanja.

Podelilo se bo 1000 štipendij v višini 100 EUR mesečno za celotno obdobje izobraževanje. V šolskem letu 2018/2019 bodo imeli možnost pridobitve štipendije bodoči dijaki, ki bodo v šolskem letu 2018/2019 prvič vpisani v 1. letnik izobraževalnih programov za deficitarne poklice.

Več informacij je v spodnjem letaku.

Letak za učence_2018-2019