EKO VIZIJA

Prav vsi na šoli si prizadevamo pravilno ločevati odpadke. V prihodnosti pa bomo zagotovo poskrbeli, da bomo proizvedli čim manj odpadkov. To je ena ključnih nalog našega poslanstva.

Glavni cilj slovenske ekošole je vzgoja otroka in mladostnika, da bi mu skrb za okolje in naravo postala del življenja.

Ostali cilji so:

• vzgoja za okoljsko odgovornost,
  • razvijanje pozitivnih medsebojnih odnosov in pomoč pri odpravi revščine,
  • vzgoja za zdrav način življenja v zdravem okolju (uvajanje ekološko predelane hrane, pitniki, gibanje),
  • spodbujanje kreativnosti, inovativnosti in izmenjava idej,
  • učinkovita raba naravnih virov (voda, odpadki, energija)
  • povezovanje okoljskih vprašanj z ekonomskimi in socialnimi,
  • povezovanje med ekošolami doma, v okviru EU in širše.
Pobudniki, da se šola vključi v program ekošol, so lahko učenci, učitelji, starši ali ravnatelji.
Obvezne teme so:
  • podnebne spremembe,
  • učinkovita raba energije in varčevanja z energijo,
  • ohranjanje biotske pestrosti,
  • varčevanje in skrb za čisto vodo,
  • ravnanje z odpadki, ločeno zbiranje odpadkov,
  • zdrava prehrana,
  • trajnostna mobilnost-promet in okolje,
  • revščina pri nas in v svetu.

Temo si torej izberejo glede na to, kaj je na šoli, v kraju in okolju najbolj pomembno. Na šoli morajo imeti občutek, da se res nekaj premika, dogaja in da k temu prispevajo tudi sami. Po dveh letih aktivnega dela prejmejo mednarodno priznanje zeleno zastavo, ki jo morajo z doseganjem nacionalnih in mednarodnih kriterijv v okviru zgoraj naštetih tem potrditi vsako leto posebej.