Z učenci smo se na gozdni jasi pogovarjali o gozdnih živalih. Živali smo opisali (kakšne so na videz, s čem se hranijo, način življenja…) in ponazorili njihovo gibanje. Otroci so predlagali, da bi te živali tudi “narisali“ v gozdu. Ampak kako, če nimamo risalnega lista, barvic, svinčnika? In smo našli rešitev. Razdelili smo se v skupine, se prelevili v raziskovalce in hitro poiskali naravne materiale, ki se skrivajo v gozdu. Naši umetniki so iz naravnih materialov ustvarjali in nastale so prave umetniške slike. Vsi smo uživali, pozornost otrok je bila ves čas usmerjena v “nalogo“ in domišljija je dosegla svoj vrhunec.

Na fotografiji spodaj je volk.