četrtek, 14. aprila 2016, se bodo govorilne ure za vse razrede izjemoma pričele ob 16.45 in zaključile do 18.00.

Ob 18.15 bo predavanje dr. Ranka Rajovića o spodbujanju učnih potencialov otrok. Dr. Ranko Rajović se ukvarja z nevrofiziologijo pomnjenja in pozabljanja; je ustanovitelj in direktor Centra Nikole Tesle v Novem Sadu, ki razvija različne pristope za spodbujanje nadarjenosti pri otrocih. V okviru omenjenega centra je dr. Rajović s sodelavci oblikoval poseben program  »NTC–sistem učenja«, pri katerem gre za spodbujanje razvoja sinaps v možganih, ki so pomembne za učenje. Dr. Ranko Rajović je predsednik odbora svetovne Mense za nadarjene otroke in soavtor NTC sistema učenja. Zelo aktivno prenaša svoja znanja in izkušnje pedagogom in staršem v Srbiji, Sloveniji in tudi drugod po Evropi. Predavanje po potekalo v srbskem jeziku in bo trajalo 90 minut.

Prijavnice za udeležbo na predavanju smo izročili učencem.