NPZ

NACIONALNO PREVERJANJE ZNANJA (NPZ)

Ob koncu drugega (6. razred) in tretjega obdobja (9. razred) se znanje učencev preverja z nacionalnim preverjanjem znanja (v nadaljevanju NPZ), s katerim se preverjajo standardi znanja, določeni z učnimi načrti. Dosežki NPZ-ja so dodatna informacija o znanju učencev.
Nacionalno preverjanje znanja je za učence obvezno. Izvaja se v mesecu maju in sicer v 6. razredu iz treh predmetov – matematike, slovenščine ter prvega tujega jezika (angleščina). V 9. razredu se znanje prav tako preverja iz treh predmetov – matematike, slovenščine ter tretjega predmeta,  katerega v mesecu septembru za tekoče šolsko leto za posamezne šole določi minister. V šolskem letu 2018/19 je  izbrani tretji predmet  likovna umetnost.

Datumi preverjanja:
– torek, 7. maja 2019, slovenščina za 6. in 9. razred,
– četrtek, 9. maja 2019, matematika za 6. in 9. razred,
– ponedeljek, 13. maja 2019, angleščina za 6. razred in tretji predmet za 9. razred.

Preverjanje poteka vsak dan od 8.30 do 9.30.

Dovoljeni pripomočki:

SLOVENŠČINA: moder ali črn kemični svinčnik ali nalivno pero.

MATEMATIKA: moder ali črn kemični svinčnik ali nalivno pero, svinčnik, radirka, šilček, ravnilo, geotrikotnik, šestilo.

ANGLEŠČINA: moder ali črn kemični svinčnik ali nalivno pero.

LIKOVNA UMETNOST: moder ali črn kemični svinčnik oziroma črno ali modro nalivno pero za pisanje, za risanje svinčnik 2B, komplet barvnih svinčnikov, šilček in radirko.

Dostop do ovrednotenih preizkusov:

RIC bo omogočil dostop do ovrednotenih preizkusov in izpisov dosežkov prek spletnega portala http://npz.ric.si. Dostop bo omogočen od 3. do 5. junija 2019 učencem 9. razreda in od 6. junija do 10. junija 2019 učencem 6. razreda. Dostop bo mogoč z EMŠO številko in šifro, ki so jo učenci prejeli prvi dan preverjanja.

Publikacija za starše in učence:      publikacija_18/19
Povezava na:

Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport

Email this to someonePrint this page
Posreduj ali natisni...