Skoči na glavno vsebino
Select Page

OSEBNA IZKAZNICA PROJEKTA

Vodja projekta: Gimnazija Nova Gorica

Življenje na Goriškem je tesno povezano z mejo, ki že dolga desetletja ločuje romanski in slovanski svet. Slovenci, Italijani in Furlani ponovno odkrivamo enoten prostor, ki ga je meja v 20. stoletju nasilno razdelila in ga bo sedaj proces združevanja Evrope v sicer različnih zgodovinskih okoliščinah ponovno združil. Kot člen v mreži, ki je odprta navzven, se moramo tudi sami odpirati drugim in samim sebi.   Projekt povezovalno spodbuja ustvarjalnost več dijakov, več učiteljev in več mentorjev. Mladi skozi delo v projektu Meja utrjujejo zavest o pomenu sodelovanja v mreži. Kot njeni dragoceni in potrebni členi pridobivajo izkušnjo skupnega učenja, raziskovanja, prijateljevanja z elementi zavezništva. S pomočjo načela prepoznavanja drugih preko sebe spoznajo lastno notranjo moč in kvaliteto, ki jo lahko ponudijo drugim in tako nastopajo veliko bolj samozavestno. Marsikatero vrednoto, ki krasi druge, pa lahko vgradijo v lastni sistem vrednot.

2018/19

Letošnje geslo je 

IZ RODA V ROD…ZA VSE ČASE.

Potekal je ob Pomnilniku braniteljem slovenske zemlje na Cerju. Obeležili smo mednarodni dan miru v sodelovanju z društvom TIRG PRIMORSKE, občino Miren, Kostanjevica in Društvom podeželskih žena Miren Orehovlje. Program je bil pester, z mnogo delavnicami in saditvijo drevesa v okviru projekta ENO Tree Planting Day.

Sodelovale so osnovne in srednje šole s cele Slovenije.

Delavnice, ki so se odvijale so bile naslednje:

* PEVSKI ZBOR

* ZGODOVISNKO UMETNIŠKA DELAVNICA

* ZGODOVINSKO-LITERARNA DELAVNICA

* LITERARNA DELAVNICA

* LITERARNA DELAVNICA V TUJIH JEZIKIH (francoščina, angleščina, nemščina, ruščina in italijanščina)

* POGOVOR V ANGLEŠKEM JEZIKU O TEMI SEČANJA

* MESTI NA MEJI V ITALIJANSKEM JEZIKU * NARAVOSLOVNA DELAVNICA

* ORIENTACIJA Z REŠEVANJEM MATEMATIČNIH, NARAVOSLOVNIH IN GEOGRAFSKIH NALOG

* FOTOGRAFSKA DELAVNICA

* GIBALNA DELAVNICA

* LIKOVNA DELAVNICA

* PLESNA DELAVNICA

* GLASBENA DELAVNICA

Naši učenci so sodelovali na likovni delavnici. 

Vse skupaj je sodelovalo 615 učencev in učenk iz cele Slovenije. Med njimi so bili tudi 3 učenci naše šole.

Ogledali smo si Pomnik in razgled z vrha je bil fantastičen. Videli smo tudi morje in ob priložnostih, tako pravijo, se vidijo tudi Benetke.

Še nekaj fotografij.

 

 Pomnik braniteljem slovenske zemlje na Cerju

Sprejele so nas predstavnice Društva podeželskih žena Miren Orehovlje in nas pogostile s tradicionalno dobrodošlico: kruh in sol.


   

Likovna delavnica in naš izdelek: matrica (učenci so se odločili, da bodo izdelali simbole naše šole).

  

Stkala so se nova prijateljstva.

Z razgledne točke Pomnika.      

   
     ENO Tree planting Day

(Skupno 160 obiskov, današnjih obiskov 1)
ZAPRI
Avtorske pravice
Razen tam, kjer je drugače opredeljeno,vsebinana tej stranije licencirano pod Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International licenco.