“PLEŠEM – POMAGAM” , humanitarni koncert

Dogodek poteka pod častnim pokroviteljstvom predsednika Republike Slovenije Boruta Pahorja.
Prirejata: Zveza prijateljev mladine Ljubljana Moste-Polje in Folklorna skupina Emona

Humanitarni koncert je namenjen pomoči otrokom, ki so zaradi vojne v Ukrajini v Sloveniji našli svoj trenutni dom. Na odru se bodo zvrstili različni poustvarjalci ljudskega izročila, instrumentalne in plesne skupine.

Njihov namen in povezovalna nota večera je preko plesa, pesmi in instrumentalne glasbe opozoriti na pomembnost povezovanja ljudi različnih kulturnih in geografskih okolij. Posebno mesto na koncertu bo namenjeno otrokom, ki so bili razlog za idejo in izvedbo tega koncerta.

Nastopili bodo:
1.    PRIFARSKI MUZIKANTJE
2.    MLADINSKA FOLKLORNA SKUPINA MENGEŠ,
3.    FOLKLORNA SKUPINA ROŽMARIN-VNANJE GORICE,
4.    TAMBURAŠI BOROVNICA,
5.    FOLKLORNA SKUPINA COF, Klub optimističnih folkloristov,
6.    FOLKLORNA SKUPINA EMONA,
7.    OTROCI vrtca Hansa Christiana Andersena,
8.    učenci  iz OŠ Vide Pregarc Ljubljana,
9.   učenci iz OŠ Oskarja Kovačiča Ljubljana,
10.  učenci iz OŠ Franca Rozmana Staneta Ljubljana,
11.  učenci iz OŠ Antona Martina Slomška Vrhnika  in