Vlada Republike Slovenije  je v petek, 5. 11. 2021, sprejela Odlok o začasnih ukrepih za preprečevanje in obvladovanje okužb z nalezljivo boleznijo COVID-19  http://pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=ODLO2622 Odlok določa tudi, da je od 8. novembra 2021 pri gibanju in zadrževanju v vseh zaprtih javnih krajih oziroma prostorih obvezna uporaba zaščitne kirurške maske ali maske tipa FFP2, kar pomeni, da uporaba tekstilnih mask ni ustrezna. Uporaba zaščitne maske pri izvajanju vzgojno-izobraževalne dejavnosti ni obvezna za otroke do dopolnjenega 6. leta starosti in za učence pri pouku športa. Odlok določa tudi, da se morajo s 15. novembrom 2021 učenci osnovne šole testirati s testi HAG za samotestiranje za potrebe izvajanja vzgojno-izobraževalnega programa. Samotestiranje se opravi v vzgojno-izobraževalnem zavodu in sicer trikrat tedensko. O poteku samotestiranja bomo starše obvestili tekom tedna.