Dan varne rabe interneta 2020 bo potekal v torek, 11 februarja 2020, pod sloganom »Skupaj za prijaznejši internet«.

Cilj prihajajočih aktivnosti v okviru meseca varne rabe interneta je spodbuditi vse deležnike k ustvarjanju prijaznejšega interneta za vse, še posebej za najmlajše uporabnike interneta. Hkrati je tudi povabilo vsem uporabnikom interneta, da na internetu z drugimi komunicirajo na spoštljiv način in tako prispevajo k pozitivni digitalni izkušnji.

Na spletni strani Safe.si se najde ogromno nasvetov za otroke, najstnike, starše in učitelje (video vodiči, navodila, predstavitve…).

Koristna gradiva, ki so lahko v pomoč za starše, učence in učitelje:

• Zbirka nalog za 1. triado (PDF, 9.052 KB)
  • Zgodbice za 1. triado (link)
  • Zloženka Spletne laži (link)
  • Zloženka Škljoc nastane nova fotka (link)
  • Zloženka Kaj je seksting? (link)
  • Zloženka Hej ne bodi tiho (link)
  • Drevo odločanja: Prejel/-a si golo fotografijo nekoga. Kaj sedaj? (link)
  • Drevo odločanja: Bi rad manj časa preživel na mobilnem telefonu? (link)
  • Drevo odločanja: Bi rad pomagal nekomu, ki ga poznaš in ga trpinčijo preko spleta? (link)
  • Drevo odločanja: Objaviti posnetek prijatelja? (za otroke in najstnike): (link)
  • Drevo odločanja: Objaviti ali ne? (za otroke in najstnike): (link)