Veliko je besed o recikliranju, zmanjšanju odpadkov …

Pa preidimo od besed k dejanjem.

Že dve leti zbiramo določene odpadne materiale in bliža se dan, ko jih bomo končno uporablili. Že 8 let sodelujemo pri različnih UNESCO-vih projektih, v letošnjem letu pa bomo tudi sami organizirali vseslovenski UNESCO projekt z naslovom

USTVARJAMO IZ ODPADNEGA MATERIALA.

Projekt smo delno že izpeljali, zaključni del pa bo v petek, 10.3.2017. Sodelovali bodo učenci iz večih slovenskih šol, kot tudi učenci naše šole. Izdelovali bomo izdelke iz embalaže različnih vrst kave, iz plutastih zamaškov (če vam je ostal kakšen od praznovanja, ga bomo veseli), kovinskih zamaškov, papirnatih rolic kuhinjskih brisač, pločevink, ki imajo zaobljen notranji rob (npr. pločevinka arašidov), plastičnih embalaž šamponov, gelov za tuširanje, plastenk. Embalaža naj bo, prosim, očiščena. Vabimo vas k sodelovanju zbiranja. Učenci lahko vse te materiale prinesejo svojim razrednikom ali v 3.b razred, koordinatorici UNESCO projektov Heleni Sirotka.

Tukaj je nekaj idej, kaj vse lahko naredimo iz odpadnega materiala.

SLIKA SVET IZ PLASTCNIH ZAMASKOV

KOSARA IZ PAPIRNATIH TRAKOV     LONCKI ZA SAJENJE plastenke    PLASTENKA loncek za zobne scetke

smetisnica     PLASTIKA postopek dela NOSILEC ZA MOBI

(Skupno 1.177 obiskov, današnjih obiskov 1)