Čar prihajajočih praznikov so prijazni stiski rok, tople besede in iskrice želja v očeh vsakogar. Še poseben prazničen priokus tako doma, kot v šoli prinesejo lepo okrašene sobe, učilnice, vonj po prazničnih dobrotah in obujanje spominov na stare običaje. Včasih je po praznikih zadišala hiša tedaj, ko je mati spekla domače piškote in jih postavila na mizo. Otroci so dobrote vselej željno pričakovali. Tudi danes se ta navada ni spremenila. Učenci zelo radi sodelujejo pri prazničnih delavnicah in so del prazničnih dni kot aktivni pomočniki. Prvošolci so tako v petek, 16. 12. 2016 pri uri spoznavanja okolja spoznali starodavni recept peke babičinih piškotov. Na pripravljeno mizo smo najprej stresli vse sestavine, nato pa so otroške roke pričele gnesti testo. Oblikovali so kepe, jih valjali in nato iz testa z modelčki oblikovali piškote. Ob prepevanju prazničnih pesmi je bilo vzdušje zares prijetno. Piškote so učenci nato položili na pekač in skrbno čakali pred pečico, da dobijo zlato – rumeno barvo. Ko so bili piškoti ohlajeni, smo jih pomakali v čokolado in sladke mrvice. Za posladek  smo jih vsi skupaj pojedli po kosilu. V želji, da bi bilo izkustvenega učenja in stare dobre prakse čim več, so prvošolci zadovoljni odkorakali na popoldanske aktivnosti.

Utrinke si lahko ogledate v fotogaleriji.

Učiteljice Vanja, Marija, Jasmina