V predzadnjem šolskem tednu je naša prva generacija mepijevcev odšla na prvo šolsko dvodnevno pustolovsko odpravo po območju Mirnske doline, kjer so se morali udeleženci po predhodnih pripravah v šoli sedaj še v praksi znajti popolnoma sami pri vseh opravilih in nalogah. Odprava se je začela z zelo zgodnjo vožnjo z vlakom, nadaljevala z iskanjem poti in orientiranjem v neznanem okolju, pripravo prenočišča pred nevihto, večernim druženjem ob ognju in pečenimi hrenovkami, z jutranjim pospravljanjem in pripravo zajtrka. Nadaljevala se je s hojo do končnega cilja,  ki je bila nagrajena s košaro rdečih češenj, kar je udeležencem narisalo velik nasmeh na obraz. Končala pa se je s sladko nagrado za uspešno preživeto odpravo, seveda s sladoledom. Rezultati odprave – zadovoljstvo s samim seboj, super druženje z vrstniki, prečudovita narava, nove izkušnje in pa kakšen žulj sem in tja pri nekaterih. Vsi mentorji in spremljevalci smo izjemno ponosni na njih.  Le nekaj utrinkov….

Facebook strani do MEPI programa: