VPIS v 1. RAZRED za šolsko leto 2024/25

Spoštovani starši,

vabimo vas, da vpišete svojega otroka v 1. razred osnovne šole.

Vpis bo potekal v OŠ Franca Rozmana Staneta, Prušnikova ulica 85, Ljubljana – Šentvid in sicer:

• od ponedeljka, 12. februarja 2024,
  • do četrtka, 15. februarja 2024,
  • od 9.00 do 12.00 in od 16.00 do 18.00.
Želeni termin za vpis si izberete s klikom na spodnjo povezavo:

Termini za vpis  v 1. razred >>>

*povezava do terminov bo odprta do ponedeljka, 12. 2. 2024 do 22.00 ure.

VABILO na 1. roditeljski sestanek za starše bodočih prvošolk in prvošolcev

Spoštovani starši!

Vljudno vabimo vas in bodoče prvošolke ter prvošolce na roditeljski sestanek, ki bo v četrtek, 1. 2. 2024, ob 17. uri.

Starši boste na sestanku, na katerem vas bomo seznanili z organizacijo in oblikami dela v 1. razredu ter z drugimi informacijami v zvezi z začetkom šolanja vašega otroka.

V tem času se bodo bodoče prvošolke in prvošolci zabavali na ustvarjalnih delavnicah.

Prosimo, da se sestanka zagotovo udeležite.

Prijazen pozdrav!

Pogoji za vpis

Starši morajo v 1. razred osnovne šole vpisati otroke, ki bodo v koledarskem letu, v katerem bodo začeli obiskovati šolo, dopolnili starost 6 let.

V mesecu februarju 2024 bomo tako vpisovali otroke, rojene od 1. 1. 2018 do 31. 12. 2018, za naslednje šolsko leto. Starši boste obveščeni z vabilom po pošti.

Šolski okoliš

Starši vpišejo otroka v javno ali v zasebno osnovno šolo s koncesijo v šolskem okolišu, v katerem otrok stalno ali začasno prebiva.

V drugo osnovno šolo lahko starši vpišejo otroka, če ta šola s tem soglaša.

V primeru, da starši želijo otroka vpisati na drugo šolo (v drugem šolskem okolišu), otrok pa sodi v naš šolski okoliš:

• obvezno vpišejo otroka pri nas,
  • na izbrano šolo (v 14 dneh po izteku roka za vpis) naslovijo pisno vlogo, v kateri navedejo razloge za prešolanje.

Enak postopek velja za starše, ki želijo prepisati otroka v našo šolo in ne živijo v našem šolskem okolišu. O soglasju k prepisu se medsebojno dogovorita matična šola in šola, kamor želijo vpisati otroka.

Ugotavljanje pripravljenosti

Če starši predlagajo odložitev šolanja, ker menijo, da njihov otrok ni pripravljen za vstop v šolo, oziroma če odložitev šolanja predlaga zdravstvena služba, je ugotavljanje pripravljenosti otroka za vstop v šolo obvezno.

Odložitev šolanja

Učencu se med šolskim letom v prvem razredu lahko na predlog šolske svetovalne službe, šolske zdravstvene službe ali komisije za usmerjanje v soglasju s starši iz zdravstvenih in drugih razlogov odloži šolanje za eno leto.

Učenci s posebnimi potrebami

Starši imajo pravico otroka s posebnimi potrebami vpisati v osnovno šolo v šolskem okolišu, v katerem otrok stalno prebiva, razen če ta šola ne izpolnjuje pogojev in je zaradi tega otroku s pravnomočno odločbo o usmeritvi, ki jo izda ZRSŠ, določena druga ustrezna osnovna šola.

Povzeto po Zakonu o osnovni šoli. Vpis otrok v javno šolo ureja Zakon o osnovni šoli (Ur. l. RS, št. 81/06, 102/07, 107/10, 87/11, 40/12-ZUJF, 63/13,46/16-ZOFVI-L).