Priporočila zaradi tehničnih težav

Z današnjim dnem smo v slovenskih vzgojno-izobraževalnih zavodih nastopile okoliščine, ki omogočajo le izvajanje izobraževanja na daljavo. Zaradi preobremenjenosti sistema je predvsem v dopoldanskem času prihajalo do določenih težav, za kar vas prosimo za razumevanje. Objavljamo usmeritve in priporočila za uporabo orodij pri izvajanju izobraževanja na daljavo.

Prosimo, da se v teh začetnih dneh osredotočite na bolj osnovne vrste komunikacije. Prenašanje izjemno veliko datotek ne priporočamo.

Spletne učilnice
Predlagamo, da jih učenci od 1. do 5. razreda praviloma ne uporabljajo med 9. in 12. uro. V tem času naj ti učenci, če je le možno, uporabljajo druga orodja. Tv Slovenija v tem času  predvaja program z izobraževalnimi vsebinami, ki so primerne za to starostno skupino.

Spletne strani šol
Prosimo starše, da v dopoldanskem času obiske šolskih spletnih strani in učilnic zmanjšajo na najnujnejše.

Z upoštevanjem navedenih priporočil lahko veliko pripomorete k razbremenitvi sistema in zmanjšanju težav.

V kolikor ne morete zaradi preobremenjenosti strežnikov dostopati do spletnih strani in učilnic, pišite dotičnim učiteljem po e-pošti, da vam pošljejo gradiva in navodila za tisti dan po elektronski pošti.
Praviloma so strežniki v popoldanskem času manj obremenjeni, zato je smiselno razporediti delo čez cel dan in ne samo dopoldne.

Arnes se trudi, da bi povečal kapaciteto uporabnikov na svojih strežnikih, kjer šole gostujemo spletne strani in spletne učilnice.

Pouk na daljavo – posodobljeno

Spoštovani starši!

Obveščamo vas, da se od ponedeljek, 16. 3. 2020 pa do preklica, pouk izvaja na daljavo.
Dnevno spremljajte spletno stran in elektronsko pošto.

Uporabljala se bodo razredna in predmetna E-spletišča.
Za izbirne predmete MME, ROM, FI1, FI2 in FI3 pa E-učilnice, kot so jih učenci uporabljali že do sedaj. Prijavne podatke imajo.
  • Učenci od 1. do 5. razreda sledijo spletišču razreda kjer bodo najkasneje do 22. ure objavljena gradiva za naslednji dan.
  • Pouk učencev od 6. do 9. razreda se bo odvijal po prilagojenem urniku (1. teden – PDF). Urniki bo objavljen za vsak teden posebej.
    Tako bo tudi objavljeno gradivo na spletiščih predmetov do 22. ure za naslednji dan.
  • Gradiva za geografijo in zgodovino 6. razreda je objavljeno v spletnih učilnicah učiteljic razrednega pouka, ki ta dva predmeta poučujeta.
  • Starši se lahko za dodatna pojasnila v zvezi z objavljenimi gradivi posvetujejo z učiteljem, ki otroka uči preko elektronske pošte.
Dostop je mogoč preko zgornjega menija na naši strani (E-učilnice in E-spletišča).
.

Skupaj bomo prebrodili tudi te krizne razmere. Z dobro voljo in vašo pomočjo bomo zagotovo zmogli.

Otroci bodo morda potrebovali malce vaše pomoči, vzpodbude in kontrole, da stvari stečejo.