Koronavirus – obvestilo št. 5 – gradivo za učence od 6. do 9. razreda

Spoštovani,

na povezavi http://www.osfrslj.si/solske-spletne-strani/ je objavljeno gradivo za domače delo, za dan dejavnosti učencev od 6. do 9. razreda, za ponedeljek, 16. 3. 2020. Učenci po objavljenih navodilih izdelajo avtoportret. Dela imajo za pet šolskih ur. Po opravljenem delu izdelek shranijo. Morda poskusi tudi kdo od staršev.
Božo Starašinič, ravnatelj

11. TIM-ovo tekmovanje

Zveza za tehnično kulturo Slovenije, revija TIM, je organizirala že 11. tekmovanje s papirnatimi letalci. Tekmovanje je bilo v soboto, 29. februarja 2020, v telovadnici Biotehniškega izobraževalnega centra Konservatorija za glasbo in balet v Ljubljani (nasproti Botaničnega vrta).

Tekmovanje je potekalo s papirnatimi letalci, zgibanimi iz enega lista pisarniškega papirja formata A4, ki so jih tekmovalci po svojih zamislih naredili na tekmovanju, in sicer v treh disciplinah: • trajanju leta, • dolžini leta, • in natančnosti pristajanja v cilj.
Tekmovalec si je lahko za vsako panogo po želji pripravil drug model ali pa je vse lete opravil z istim modelom. V vsaki disciplini so tekmovalci imeli na voljo tri poskuse. Za končno uvrstitev se je upošteval seštevek trajanja vseh letov oziroma točk, v posameznih panogah. Tekmovalci so bili razdeljeni v dve starostni skupini (učenci od 1. do 3. razreda in učenci od 4. do 9. razreda). Najboljši trije udeleženci tekmovanja v vsaki disciplini so prejeli diplome, trije najbojši v skupnem seštevku pa še medalje in praktične nagrade sponzorjev.

Našo šolo so v kategoriji učencev od 4. do 9. razreda zastopali: Mak in Maj Murovec, ter Dominik Andraši.

V skupnem seštevku tekmovanja je visok tretje mesto osvojil Mak Murovec.
Njegove uvrstitve po posameznih disciplinah so bile naslednje: trajanje leta 5. mesto,
dolžina leta 5. mesto in natančnost pristajanja v cilj 15. mesto.
V skupnem seštevku sta 6. in 13. mesto osvojila še Maj Murovec in Dominik Andraši. Tekmovanja se je udeležilo 47 nastopajočih.

Omeniti velja, da je prireditev minila v izjemnem vzdušju, brez pametnih telefonov in  tudi z našimi najboljšimi v tej panogi. Učenci so lahko videli, kaj vse se da narediti in doseči z malo drugačnim pristopom.

Čestitamo!

Mentor: Robert Teršek

Koronavirus – obvestilo št. 4. – prevzem šolskih potrebščin

Učenci, ki niso prevzeli šolskih potrebščin in jih bodo potrebovali za domače delo, lahko to storijo danes do 15.30 in v naslednih delovnih dneh v dopoldanskem času. Potrebščine učencev do 3. razreda pa lahko prevzamejo starši danes med 14.00 in 15.30 in v ponedeljek v dopoldanskem času. Prosimo za posamično vstopanje v šolo, ker s tem  zašitite predvsem sebe.

Božo Starašinič, ravnatelj