150 let šolstva in čitalništva

150 let šolstva in čitalništva v Šentvidu nad Ljubljano

Leto 1866 je bilo za Šentvid z okolico prelomno. Ob pritisku po uklonitvi nemškemu jeziku ter kulturi takratnih vladarjev Avstro-Ogrske, katere del je bilo tudi ozemlje Slovenije, smo po dolgih letih pogajanj z Ljubljano, položili temeljni kamen prve uradne, državne šole v Šentvidu.

O dogodkih iz leta 1866 bomo govorili, se jih spominjali, jih predstavljali in obujali na prireditvah v prvem tednu meseca junija. Razpored prireditev lahko najdete v prihajajočem glasilu ČS Šentvid, Šentvid nad Ljubljano ter na spletni strani ČS Šentvid www.cs-sentvid.si.

Celotni bilten prireditev: Zloženka

Plakat: Celoten program dejavnosti