EVROPSKA VAS

Namen projekta Evropska vas je spoznavanje 27 članic Evropske unije.

V projektu sodelujemo četrto leto. Leta 2010 smo predstavili Luksemburg in Estonijo, naslednje leto Bolgarijo in Poljsko, lansko leto pa Belgijo.

Letos se pripravljamo na predstavitev Slovenije.

V šolskem letu spoznavamo kulturo, zgodovino, kulinariko, mesta, naravne znamenitosti, običaje in navade, jezik, umetniška dela, glasbo, pomembne ljudi in njihove dosežke, arhitekturno dediščino, nošo, državne simbole in način življenja ljudi posamezne države.

Učenci osnovnih šol in vrtcev nastopijo v pestrem programu z glasbo, igro in plesom na zaključni prireditvi, ki je na Dvornem trgu v Ljubljani.

Na stojnicah šole predstavijo obiskovalcem izdelke, ki so nastajali v šolskem letu. Ogledate si lahko slike, makete, fotografije, kipce, plakate in drobne izdelke ter poizkusite kulinarične dobrote.

Vabljeni  na predstavitev EVROPSKE VASI ljubljanske regije, ki bo bo 8. maja 2013 v Ljubljani na Hribarjevem nabrežju.

Avtorica besedila in fotografije: Bina Cortese, 27.1.2013